Aktualności

28.05.2017 byliśmy na Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka w Parku Kolejarzy w Oleśnicy. Oprócz typowego zabezpieczenia stale szkoliliśmy z pierwszej pomocy wszystkich chętnych oraz zaprezentowaliśmy scenkę. Scenka miała na celu ukazanie 3 sposobów interwencji przy NZK:
1) telefon na pogotowie i brak innych działań
2) 7 kroków Pierwszej Pomocy i RKO
3) 7 kroków + AED

To kolejna już nasza akcja promująca urządzenia AED, których już niedługo aż 9 pojawi się w naszym mieście.

Zachęcamy do... Czytaj więcej...

Zapraszamy na kurs pediatryczny który organizowany jest w dniu 18 marca o godzinie 9.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Kolejowej 2 w Oleśnicy


Kurs przeznaczony jest dla wszystkich rodziców, wychowawców, opiekunów, dziadków oraz wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia najmłodszych.
Zapraszamy także przyszłe mamy i przyszłych ojców - wykonywane... Czytaj więcej...

Z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zostaliśmy poproszeni o pomoc w zabezpieczeniu medycznym Mszy św. i spotkania z papieżem podczas obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski w Częstochowie. Było to dla nas ogromne wyzwanie nie tylko praktyczne, ale także emocjonalne,

Więcej przeczytasz Czytaj więcej...


Jak podaje zaprzyjaźniony portal oleśnickisport.pl, nasi ratownicy dzisiaj ratowali topielca. Zresztą przeczytajcie sami tutaj. ... Czytaj więcej...
Ogłaszamy nabór do naszego Stowarzyszenia oraz zapraszamy na darmowe szkolenia z podstaw pierwszej pomocy.

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj o godz. 17 w budynku przy ul. Kolejowej 2 w Oleśnicy. 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, tych, co już mają kwalifikacje, lekarzy, pielęgniarki,... Czytaj więcej...
Bardzo miło nam poinformować, że już jest nasz film instruktażowy RKO z 7 krokami (wg standardów IFACC) pierwszej pomocy. Dziękujemy przede wszystkim małej (2,5 lat) Zuzance za cierpliwość i opanowanie wszystkich 7 kroków :)W pierwszym tygodniu ferii odbędą się bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy.


Zapraszamy wszystkich chętnych na darmowe szkolenia z zakresu Pierwszej Pomocy. 

- Każdy kto chce zobaczyć, czy wie jak jej udzielić?
- Każdy kto chce spróbowac, czy da radę?
- Każdy, kto chce zobaczyć o co w tym chodzi?
- Każdy, kto chce wypróbować przed przyjściem na kurs,
- Każdy, kto ukończył nasz kurs lub jakikolwiek inny, a chce sobie przypomnieć,
- Każdy, kto ma tylko ochotę i... Czytaj więcej...
Wczorajsza noc była dla nas bardzo pracowita: z naszej inicjatywy, przy udziale Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica, Oleśnickiej Policji Powiatowej oraz MOPS, wzorem lat ubiegłych udało się zorganizować wyprawę, podczas której przeszliśmy m.in. przez pustostany, piwnice, strychy oraz wszystkie działki poszukując śladów życia. 

Czytaj więcej...
Z radością informujemy, że nasz Prezes - Tomasz Krawczak, został wskazany jako kandydat w plebiscycie na Osobowość Roku 2015 zorganizowany przez tygodnik Oleśniczanin.

W prezentacji kandydata w plebiscycie przeczytamy, że "Szef Stowarzyszenia Służby Ratownicze wziął sobie za punkt honoru zakup dla swojej organizacji, a tak naprawdę dla oleśniczan - karetki pogotowia... Czytaj więcej...Idzie nowe, długo oczekiwane. Każdy z nas czeka cały rok, na ten dzień, na tę noc, noc magiczną, tajemniczą, w której tak wiele się dzieje i tak wiele się zmienia. Życzymy, aby to oczekiwanie, to szykowanie się do wigilijnej nocy nie przyćmiło tego, co w tych świętach najważniejsze. 

Życzymy także tego, co jest naszym przesłaniem, zdrowia i bezpieczeństwa na co... Czytaj więcej...
Copyright © 2015 Służby Ratownicze All Rights Reserved. Design by iveWeb.pl